پنج شنبه ۱۴ مهر ماه ۱۴۰۱
گالری
نقشه سایت
معرفی سایت
ثبت نام در سایت
تماس با مدیر
پیشنهادات
پیوندها
تبلیغات در سایت
پذیرش سفارش 

 

محل قرارگیری بنر تبلیغاتی شما 60*468

انواع سبدهای تزیینی از نان

گروه غذایی: تزیینات - تزئین غذایی
مناسبت های خاص - روز عشق - سپندارمذگان
مناسبت های خاص - شب یلدا
نان - انواع نان
مدت زمان آماده شدن:معمولی
ابزارهای مورد نیاز:قالب - فر - ابزار مخصوص گلهای تزیینی
دستور:ایرانی - فرنگی
مواد لازم:
خمیر نان تافتون: 1 کیلوگرم

  • انواع سبدهای تزیینی از نان
فر را روشن کنید روی 180 درجه سانتی گراد تنظیم کرده .خمیر نان تافتون را به اندازه قالب مورد نظر باز کنید. کف قالب را چرب کنید و خمیر را به آرامی داخل قالب بگذارید و با نوک انگشتان خمیر را به قالب فشار دهید . با چنگال سوراخ هایی ایجاد کنید تا خمیر پف نکند. در صورت تمایل می توانید زرده تخم مرغ و زعفران را با کمی روغن آغشته کرده و با قلمو و یا نوک انگشت، روی نان بمالید تا رنگ طلایی پیدا کند. برای برگهای دور سبد، مقداری از خمیر را باز کنید و با قالب برگ یا هر طرح دیگری ، قالب بزنید سپس برگها را یکی یکی روی خمیری که توی قالب قرار داده ایم با کمی فشار می چسبانیم . برای دسته سبد هم خمیر را به صورت نواری ضخیم آماده کنید کمی منحنی کنید به فرم دسته درآورید و توی یک سینی بگذارید. برای تهیه پاپیون: خمیر را به صورت مستطیل برش بزنید سپس از وسط جمع کنید و یک تکه مستطیلی کوچک هم روی قسمت جمع شده خمیر قراردهید. رویش را زرده تخم مرغ و زعفران بمالید. پاپیون را روی دسته سبد با کمی فشار بچسبانید سپس در طبقه وسط فر به مدت 20 تا 35 دقیقه قراردهید. سپس از فر درآورده و صبر کنید تا کاملا سرد شود. توی این سبد را می توانید با انواع سالاد پر کنید.مرحله 1

  • انواع سبدهای تزیینی از نان
  • انواع سبدهای تزیینی از نان
فر را روشن کنید روی 180 سانتی گراد تنظیم کرده .خمیر نان تافتون را به اندازه قالب مورد نظر باز کنید. کف قالب را چرب کنید و خمیر را به آرامی داخل قالب بگذارید و با نوک انگشتان خمیر را به قالب فشار دهید . با چنگال سوراخ هایی ایجاد کنید تا خمیر پف نکند. در صورت تمایل می توانید زرده تخم مرغ و زعفران را با کمی روغن آغشته کرده و با قلمو و یا نوک انگشت، روی نان بمالید تا رنگ طلایی پیدا کند.


مرحله 2

  • انواع سبدهای تزیینی از نان
  • انواع سبدهای تزیینی از نان
 برای برگهای دور سبد، مقداری از خمیر را باز کنید و با قالب برگ یا هر طرح دیگری ، قالب بزنید سپس برگها را یکی یکی روی خمیری که توی قالب قرار داده ایم با کمی فشار می چسبانیم . برای دسته سبد هم خمیر را به صورت نواری ضخیم آماده کنید کمی منحنی کنید به فرم دسته درآورید و توی یک سینی بگذارید. برای تهیه پاپیون: خمیر را به صورت مستطیل برش بزنید سپس از وسط جمع کنید و یک تکه مستطیلی کوچک هم روی قسمت جمع شده خمیر قراردهید. رویش را زرده تخم مرغ و زعفران بمالید. پاپیون را روی دسته سبد با کمی فشار بچسبانید سپس در طبقه وسط فر به مدت 20 تا 35 دقیقه قراردهید. سپس از فر درآورده و صبر کنید تا کاملا سرد شود. توی این سبد را می توانید با انواع سالاد پر کنید.


مرحله 3

  • انواع سبدهای تزیینی از نان
  • انواع سبدهای تزیینی از نان
برای تهیه این کاسه نان، خمیر نان بربری را به صورت توپی درآورده و در کاسه ای نشکن بگذارید و در فر به مدت 30 تا 40 دقیقه قراردهید. سپس داخل نان را خالی کنید. و تکه بالای نان را برای در نگه دارید. سالاد را توی این کاسه بریزید و با ماست چکیده و سبزی و انار تزیین کنید.


مرحله 4

  • انواع سبدهای تزیینی از نان
این سبد یا بشقاب با سالاد الویه پر شده است.


مرحله 5

  • انواع سبدهای تزیینی از نان
  • انواع سبدهای تزیینی از نان
مقداری از خمیر را قالب زده و به اصطلاح کاناپه یا لقمه هایی ساده و زیبا آماده تهیه کنید.


لیست مقالات مرتبط


سوالات و نظرات

شیدا: سلام بانوی خلاق آشپزخانه
جالبه. استفاده کردم. ممنونم.
marie: ba salam mishe dastore nan sade rostayi ra ke dar tanor dorst mikonanad dar site khod begozarid. ba tashakor va dar panahe khoda bashid.بانوی آشپزخانه: با سلام اگر دستور خوبی پیدا کردم در سایت قرارخواهم داد. موفق و سلامت باشید
شما می توانید سوالات و نظرات خود را در رابطه با مقاله بالا با مدیر سایت مطرح کنید. لطفا اطلاعات تماس را کامل کنید تا بتوان با شما تماس گرفت.
نام شما:  *
پست الکترونیک:
وب سایت یا وبلاگ:
متن:  *
 
  تبلیغات

جهت سفارش و اطلاعات لطفا با شماره 09363068358 تماس
بگیرید .
گروه کوکری در تلگرام cookeryir@
کانال cookery_ir@


 


گالری - نقشه سایت - معرفی سایت - ثبت نام در سایت - تماس با مدیر - پیشنهادات - پیوندها - تبلیغات در سایت - پذیرش سفارش
ورود اعضاء
RSS version 2 Standard Structure