دوشنبه ۱۷ بهمن ماه ۱۴۰۱
گالری
نقشه سایت
معرفی سایت
ثبت نام در سایت
تماس با مدیر
پیشنهادات
پیوندها
تبلیغات در سایت
پذیرش سفارش 

 

محل قرارگیری بنر تبلیغاتی شما 60*468

تزیین کیک با نقاشی های خوراکی

گروه غذایی: کیکها - تزئین کیک
کیکها - انواع خمیر تزئینی برای کیک
شکلات - انواع شکلات
کیکها - ایده تزئین با فوندانت و مارزیپان و غیره
شکلات - شکلات و آبنبات
کیکها - انواع کیک
کیکها - کیک تولد
مدت زمان آماده شدن:سریع
ابزارهای مورد نیاز:مایکروفر - گاز - یخچال
مواد لازم:
شکلات شیری: به مقدار لازم
رنگ مجاز خوراکی: به مقدار لازم

  • تزیین کیک با نقاشی های خوراکی
طرحی را انتخاب کنید زیر یک طلق یا پلاستیک سفت و مقاوم، ثابت کنید . سپس شکلات شیری را به روش بن ماری ذوب کنید و در یک کیسه پلاستیکی کلفت (زیپ کیف) بریزید و با قیچی به اندازه مورد نظر سوراخ کنید. شکلات را به آرامی روی طرح با فشار ثابت بریزید. کل دور طرح را که تمام شد. در یخچال قراردهید تا سفت شود. در صورت لزوم می توانید یکبار دیگر روی طرح را شکلات بریزید تا کمی مقاوم تر شود. سپس شکلات سفید را به روش بن ماری ذوب کرده با رنگ مخصوص شکلات، رنگ کرده و قسمت های رنگین طرح را پر کنید. و در آخر یک لایه نازک از شکلات قهوه ای یا سفید روی کل طرح بریزید و با کارد صاف کنید.

نکته
اگر رنگ مخصوص شکلات در اختیار نداشتید می توانید از رنگ خوراکی استفاده کنید. البته کار کمی مشکل خواهد شد. به سرعت عمل بیشتری نیاز است. چون سریع سفت می شود و به سختی می توان از آن استفاده کرد.

نکته
می توانید از نایلون جلد کتاب هم استفاده کنید. طرح کاغذی را پشت یک سینی بچسبانید و نایلون را محکم روی آن ثابت کنید و با چسب نواری روی سینی بچسبانید.مرحله 1

  • تزیین کیک با نقاشی های خوراکی
طرحی را انتخاب کنید زیر یک طلق یا پلاستیک سفت و مقاوم، ثابت کنید . سپس شکلات شیری را به روش بن ماری ذوب کنید.


مرحله 2

  • تزیین کیک با نقاشی های خوراکی
در یک کیسه پلاستیکی کلفت (زیپ کیف) بریزید و با قیچی به اندازه مورد نظر سوراخ کنید.

مرحله 3

  • تزیین کیک با نقاشی های خوراکی
شکلات را به آرامی روی طرح با فشار ثابت بریزید.

مرحله 4

  • تزیین کیک با نقاشی های خوراکی
کل دور طرح را که تمام شد. در یخچال قراردهید تا سفت شود. در صورت لزوم می توانید یکبار دیگر روی طرح را شکلات بریزید تا کمی مقاوم تر شود.

مرحله 5

  • تزیین کیک با نقاشی های خوراکی
  • تزیین کیک با نقاشی های خوراکی
سپس شکلات سفید را به روش بن ماری ذوب کرده با رنگ مخصوص شکلات، رنگ کرده و قسمت های رنگین طرح را پر کنید. و در آخر یک لایه نازک از شکلات قهوه ای یا سفید روی کل طرح بریزید و با کارد صاف کنید.
سوالات و نظرات

رعنا ف: با سلام لطفا بگید این نقاشی را چطور بر روی کیک منتقل کنیمبانوی آشپزخانه: سلام بر شما .پس از آماده کردن این اشکال آنها را در یخچال نگهداری کنید و زمانی کیک را با هر نوع کرمی که روکش کردید بعنوان تزیین قراردهید.
sima: salam ,misheh lotf konid va dar moredeh range chocolate tozih bedid chiye .mamnoon az lotfetoonبانوی آشپزخانه: سلام . برای رنگ کردن شکلات از رنگ مخصوص شکلات استفاده می شود که کمی گران است. البته با رنگهای خوراکی هم میشه رنگ کرد اما گاهی اوقات باعث خراب شدن شکلات می شود.
مری: سلام ممنون از آموزشهای عالی و جالبتون.منظورتون از مرحله آخر که یه لایه شکلات میریزیم واضح نیست.یعنی روی اون بن تن که نقاشی کردید شکلات ریختید ؟؟باعث خراب شدن نقاشی های زیرش نشد؟؟بانوی آشپزخانه: با سلام. متشکرم. لایه آخر روی تمام طرح شکلات ریخته می شود. سپس پس از سفت شدن آن کل شکلات را از نایلون یا کاغذ روغنی جدا می کنیم. اون قسمت شکلاتی پشت طرح را کامل می پوشاند و محکم می کند.
عاطفه: سلام آموزشتون واقعا عالیه ممنون. ولی من باز هم قسمت آخرش رو متوجه نشدم لطفا مجددا با جزییات بیشتری بگید. ممنون از لطفتونبانوی آشپزخانه: سلام متشکرم. وقتی طرح را ایجاد کردید مرحله آخر روی کل طرح شکلات می ریزید. پس از سفت شدن شکلات را جدا می کنید. طرح اصلی زیر شکلات قراردارد.
مریم: سلام.آموزش کیک بن 10 رو دیدم.فقط جمله آخر(و در آخر یک لایه نازک از شکلات قهوه ای یا سفید روی کل طرح بریزید و با کارد صاف کنید.)یعنی چی؟یعنی روی کل کیک و طرح های شکلاتی بریزیم؟کار خراب نمیشه؟ممنون.بانوی آشپزخانه: سلام . نه کار خراب نمی شود. شما تمام طرح را با شکلات پر کرده اید لایه آخر برای مقاوم شدن و یکی شدن پشت کار است که موقع جدا کردن نشکند. این شکلات آخر پشت کار را می پوشاند و یکدست می کند
مریم: سلام آموزشتون عااااااااالیهبانوی آشپزخانه: متشکرم شاد و پایدار باشید
ندا: با سلام
من میخواستم کیکی با طرح روی پاندای کنگ فو کار درست کنم
خواهشمندم در صورت امکان بنده را راهنمایی بفرمایید
با نهایت سپاس
بانوی آشپزخانه: با سلام
طرح پاندا را به سایز مورد نظر پرینت بگیرید بعد نایلون روی کاغذ بچسبانید و با شکلات طرح را نقاشی کنید
شما می توانید سوالات و نظرات خود را در رابطه با مقاله بالا با مدیر سایت مطرح کنید. لطفا اطلاعات تماس را کامل کنید تا بتوان با شما تماس گرفت.
نام شما:  *
پست الکترونیک:
وب سایت یا وبلاگ:
متن:  *
 
  تبلیغات

جهت سفارش و اطلاعات لطفا با شماره 09363068358 تماس
بگیرید .
گروه کوکری در تلگرام cookeryir@
کانال cookery_ir@


 


گالری - نقشه سایت - معرفی سایت - ثبت نام در سایت - تماس با مدیر - پیشنهادات - پیوندها - تبلیغات در سایت - پذیرش سفارش
ورود اعضاء
RSS version 2 Standard Structure