دوشنبه ۱۷ بهمن ماه ۱۴۰۱
گالری
نقشه سایت
معرفی سایت
ثبت نام در سایت
تماس با مدیر
پیشنهادات
پیوندها
تبلیغات در سایت
پذیرش سفارش 

 

محل قرارگیری بنر تبلیغاتی شما 60*468

نقاشی روی ژله 2

مواد لازم:
رنگ مجاز خوراکی: به مقدار لازم
ژله مات: به مقدار لازم

  • نقاشی روی ژله 2
طرحی را آماده کنید و با کاربن روی کاغذ A4 کپی کنید. برای اینکه طرح کاملا از پشت مشخص باشد با یک ماژیک یا یک خودکار روی طرح را دوباره پرنگ کنید تا از قسمت پشت کاغذ دیده شود. کاغذ را برگردانید و با قلمو روی طرح بکشید. کمی صبر کنید تا رنگ ها خشک شود. سطح روی ژله را با دستمال خشک کنید. قسمت رنگی را روی ژله ای که شفاف نیست واصطلاحا مات گفته می شود قراردهید. و با نوک انگشت به حالت ضربه ای خیلی آرام روی طرح کمی فشاربیاورید. و بعد از چند ثانیه کاغذ را بلند کنید. اگر قسمت هایی از طرج نامشخص بود دوباره با قلمو روی آن بکشید .

مرحله 1

  • نقاشی روی ژله 2
  • نقاشی روی ژله 2
طرحی را آماده کنید و با کاربن روی کاغذ A4 کپی کنید. برای اینکه طرح کاملا از پشت مشخص باشد با یک ماژیک یا یک خودکار روی طرح را دوباره پرنگ کنید تا از قسمت پشت کاغذ دیده شود. کاغذ را برگردانید و با قلمو روی طرح بکشید. کمی صبر کنید تا رنگ ها خشک شود.


مرحله 2

  • نقاشی روی ژله 2
  • نقاشی روی ژله 2
سطح روی ژله را با دستمال خشک کنید.


مرحله 3

  • نقاشی روی ژله 2
  • نقاشی روی ژله 2
قسمت رنگی را روی ژله ای که شفاف نیست واصطلاحا مات گفته می شود قراردهید. و با نوک انگشت به حالت ضربه ای خیلی آرام روی طرح کمی فشاربیاورید.


مرحله 4

  • نقاشی روی ژله 2
  • نقاشی روی ژله 2
و بعد از چند ثانیه کاغذ را بلند کنید. اگر قسمت هایی از طرج نامشخص بود دوباره با قلمو روی آن بکشید .
سوالات و نظرات

Rosha: Kheili,ghashange.mamnonبانوی آشپزخانه: سلام متشکرم. موفق باشید
ن: خوب بودبانوی آشپزخانه: متشکرم شاد باشید
leila: ممنون خوب بود کفم بریدبانوی آشپزخانه: متشکرم شاد باشید
سعیده: رنگ خوراکی؟ چطوری درست کنیم رنگشو؟بانوی آشپزخانه: رنگ خوراکی را از لوازم قنادی فروشی های معتبر باید بخرید
راسخون: سلام روی ژله با جوهر بنویسیم !مگه نمی خوایم بخوریمش !!بانوی آشپزخانه: با سلام . رنگ خوراکی استفاده شده است. جوهر نیست.
شقایق: سلام من هر وقت زله تصویری درست میکنم با اینکه زله 14-15ساعت در یخچال گذاشتم تا ببنددونقاشی را هم2-3ساعت روی برگه گذاشتم خشک بشه و به محض اینکه زله را از یخچال در میاورم و عمل عکس برگردون را انجام میدم اما زمانی برگه را از روی زله برمیدارم مقداری زله به برگه میچسبد و کلا طرحم خراب میشود.چه کنم؟ممنونبانوی آشپزخانه: لازم نیست برگه چند ساعت روی ژله بماند برای چند لحظه زیرا رنگها به مرور پخش می شوند طرح اولیه را ایجاد کنید سپس با قلمو قسمتهایی که کمرنگ یا بی رنگ هستند را دوباره رنگ کنید. دقت کنید که برگه روی ژله تکان نخورد یک لحظه به صورت عمودی قراردهید و به همان زاویه طرح را بلند کنید.
رزا: سلام :ایا با رنگ طبیعی مثل رنگ البالو یا رنگ کلم بنفش یا رنگ اب هویج یا...میشه نقاشی روی زله را انجام داد؟اگر جواب شما مثبت است چگونه و چطوری؟چگونه میتوان این رنگهای طبیعی را غلیظ درست کرد؟شرمنده کامل راهنماییم کنیدبانوی آشپزخانه: با سلام البته باید خیلی غلیظ باشد. تا بتوانید از آن استفاده کنید. اما با رنگ خوراکی نتیجه بهتری خواهید داشت
انا: سلام عذر میخوام چگونه میتوان رنگ طبیعی غلیظ درست کرد؟بانوی آشپزخانه: با سلام رنگ زعفران و لبو را می توانید غلیظ آماده کنید لبو را آنقدر بجوشانید تا سس قرمز رنگی باقی بماند البته کیفیت رنگهای مجاز خوارکی را نخواهد داشت اما باز می توانید از آن استفاده کنید.
زهرا: ببخشید میشه توی قلب هایی که در زله سوپرایز در میاریم بنویسیم اینجوری رنگا قاطی نمیشنبانوی آشپزخانه: قلب های داخل کرم امکان پذیر نیست. رویه کرم امکان پذیر است.
سارا: سلام عزیزم عاااااااااااااااااالی بود
شما می توانید سوالات و نظرات خود را در رابطه با مقاله بالا با مدیر سایت مطرح کنید. لطفا اطلاعات تماس را کامل کنید تا بتوان با شما تماس گرفت.
نام شما:  *
پست الکترونیک:
وب سایت یا وبلاگ:
متن:  *
 
  تبلیغات

جهت سفارش و اطلاعات لطفا با شماره 09363068358 تماس
بگیرید .
گروه کوکری در تلگرام cookeryir@
کانال cookery_ir@


 


گالری - نقشه سایت - معرفی سایت - ثبت نام در سایت - تماس با مدیر - پیشنهادات - پیوندها - تبلیغات در سایت - پذیرش سفارش
ورود اعضاء
RSS version 2 Standard Structure