جمعه ۳۰ فروردین ماه ۱۳۹۸
گالری
نقشه سایت
معرفی سایت
ثبت نام در سایت
تماس با مدیر
پیشنهادات
پیوندها
تبلیغات در سایت
پذیرش سفارش 

 

محل قرارگیری بنر تبلیغاتی شما 60*468

سیب زمینی به شکل گل سرخ

گروه غذایی: تزیینات - تزئین غذایی
سیب زمینی - انواع خوراک سیب زمینی
مدت زمان آماده شدن:معمولی
ابزارهای مورد نیاز:فر - گاز
مواد لازم:
آب: به مقدار لازم
سیب زمینی: به مقدار لازم
روغن مایع: به مقدار لازم
زعفران دم کرده: به مقدار لازم
رنگ مجاز خوراکی: به مقدار لازم
نمک: به مقدار لازم

  • سیب زمینی به شکل گل سرخ
ابتدا سیب زمینی را خیلی نازک ورقه ورقه کرده در آب نمک و یا با زردچوبه، فلفل سیاه و قرمز مزه دار کنید.سپس از وسط به دو قسمت کرده، با زعفران گلبرگها را رنگ کرده و در قالب مافین کوچک یا پیاله کوچک، به شکل گل کنار هم قرارداده. برای اینکه گلها قشنگ تر بشوند می توان با رنگ خوراکی قرمز دور گلبرگها را با قلمو یا با نوک انگشت، رنگ کرده. سپس یک ورق از سیب زمینی را به شکل برگ برش زده و با نوک چاقو به شکل رگبرگ درآورید. و درصورت دلخواه رنگ خوراکی سبز را روی آن بمالید. و کنار گلبرگها قرار داده. و یا جدا گذاشته.و روی آنها را روغن مایع بریزید. فر را از قبل روی 180 درجه سانتی گراد گرم کرده و ظرف را در طبقه وسط فر به مدت 20 دقیقه تا نیم ساعت قرار داده .در این فاصله یکبار در فر را باز کرده سیب زمینی که کمی نرم شده را کمی با نوک انگشت کمی فرم داده به سمت بیرون تا به شکل گلبرگ های رز در بیاید.
نکته
می توانید گلبرگها را با خلال دندان به یکدیگر وصل کرده و در روغن فراوان سرخ کرده در این صورت رنگ آن به سبب حرارت زیاد و روغن زیاد کمی تیره تر خواهد شد.

مرحله 1

  • سیب زمینی به شکل گل سرخ
  • سیب زمینی به شکل گل سرخ
ابتدا سیب زمینی را خیلی نازک ورقه ورقه کرده. و با زردچوبه و فلفل سیاه و قرمز مزه دار کنید.

مرحله 2

  • سیب زمینی به شکل گل سرخ
سپس از وسط به دو قسمت کرده،

مرحله 3

  • سیب زمینی به شکل گل سرخ
  • سیب زمینی به شکل گل سرخ
با زعفران گلبرگها را رنگ کرده و در قالب مافین کوچک یا پیاله کوچک، به شکل گل کنار هم قرارداده. برای اینکه گلها قشنگ تر بشوند می توان با رنگ خوراکی قرمز دور گلبرگها را با قلمو یا با نوک انگشت، رنگ کرده.

مرحله 4

  • سیب زمینی به شکل گل سرخ
سپس یک ورق از سیب زمینی را به شکل برگ برش زده و با نوک چاقو به شکل رگبرگ درآورید. و درصورت دلخواه رنگ خوراکی سبز را روی آن بمالید. و کنار گلبرگها قرار داده. و یا جدا گذاشته.

مرحله 5

  • سیب زمینی به شکل گل سرخ
و روی آنها را روغن مایع بریزید. فر را از قبل روی 180 درجه سانتی گراد گرم کرده و ظرف را در طبقه وسط فر به مدت 20 دقیقه تا نیم ساعت قرار داده .در این فاصله یکبار در فر را باز کرده سیب زمینی که کمی نرم شده را کمی با نوک انگشت کمی فرم داده به سمت بیرون تا به شکل گلبرگ های رز در بیاید.

مرحله 6

  • سیب زمینی به شکل گل سرخ