پنج شنبه ۱۴ مهر ماه ۱۴۰۱
گالری
نقشه سایت
معرفی سایت
ثبت نام در سایت
تماس با مدیر
پیشنهادات
پیوندها
تبلیغات در سایت
پذیرش سفارش 

 

محل قرارگیری بنر تبلیغاتی شما 60*468

مبعث رسول اکرم (ص) مبارک

بعثت انگيزشي در احساس، فکر، شعور راکد و مرده و خفته مردم است در عصري مرگبار و در سرزميني قبرستاني که همه انديشه ها و اراده ها و شخصيت ها و فضيلت ها و استعدادها در خاک گور مدفون شدند، بعثت همچون صوراسرافيل در اين قبرستان قرن مي دمد و گورها را مي شکافد و کالبدهاي مرده را جان مي بخشد و رستاخيزي پديد مي آورد و محشري و ترازوي عدلي و رسيدن به حساب ها و کتاب ها و گناه و ثواب ها و پاداش و کيفرها و بالاخره بهشت و آتش و ... قيامتي است!!(دکتر علي شريعتي، مجموعه آثار 26،ص 245)
مبعث، طلوعي ديگر
در ظلمت عام شب ظلم، سحر دست اندر کار طلوه آفتابي ديگر بود و جهان در سکوتي پيش از طوفان و تاريخ در انديشه طغياني بزرگ عليه خداوندان زميني و سايه هايشان و آيه هايشان، خدايان، آسمان، شرک.
در عمق وجدان هايي که سايه " مشيت " بر آن مي افتد و در نهان فطرت هايي که گويي با ناموس وجود خويشاوندند دگرگوني هاي وصف ناپذير و شگرف پديد مي آيد. روح هاي تنهايي که همچون شامه مرموز پرندگان وحشي طوفان را از پيش حس مي کنند و مهاجرت مي کنند و يا چون اسبان هوشياري که با غريزه قبل از وقوع زلزله برمي آشوبند و افسار مي گسلند و سر به صحرا مي گذارند. حس مي کردند که خبري است " خبري بزرگ " مبعث.(دکتر علي شريعتي، آثار 3 ابوذر، ص 205)
خدايا: به جامعه ام بياموز که تنها راه بسوي تو از زمين مي گذرد، اما به من بيراه ها ي ميان بر را نشان بده.
خدايا: به مذهبي ها بفهمان که: آدم از خاک است.بگو که : يک پديده مادي نيز به همان اندازه خدا را معنا مي کند که يک پديده غيبي، در دنيا همان اندازه خدا وجود دارد که در آخرت. و مذهب اگر پيش از مرگ به کار نيايد، پس از مرگ به هيچ کار نخواهد آمد.
خدايا: به من بگو تو خود چگونه مي بيني؟ چگونه قضاوت مي کني؟ آيا عشق ورزيدن به "اسم ها "تشيع است؟ يا شناختن " مسمي " ها ؟ و بالاتر از اين يا پيروي از " رسم " ها؟
خدايا: به من زيستني عطا کن که در لحظه مرگ، بر بي ثمري لحظه اي که براي زيستن گذشته است، حسرت نخورم، و مردني عطا کن که بر بيهودگي اش سوگوار نباشم.بگذار تا آنرا من، خود، انتخاب کنم، اما آنچنان که تو دوست داري.
خدايا: " چگونه زيستن " را تو به من بياموز، " چگونه مردن " را خود خواهم دانست.
خدايا: مرا از اين فاجعه " بليه " " مصلحت پرستي " که چون همه کس گير شده است وقاحتش از ياد رفته و بيماري شده است که از فرط عموميتش، هر که از آن سالم مانده باشد بيمار مي نمايد مصون بدار تا به " رعايت مصلحت حقيقت را ذبح شرعي نکنم. "سوالات و نظرات

صبا: نوري زجمال پاك احمد پيداست
بزمي زشعف به عرش اعلي برپاست
اين خلعت زيبا كه خدا دوخته است
برقامت رعناي محمد زيباست
مبعث مبارك
بانوی آشپزخانه: سلام. عیدتان مبارک.
maryam: من عاشق حضرت محمد هستم . کسایی عاشقانه دوسش دارن صلوات بفرستنبانوی آشپزخانه: پنجره بگشا ز دل سوی حجاز

تا مدینه یك نفس كن پرواز

گوش ده آواز جبرئیل امین

رحمت از عرش آ مده روی زمین

ای پناه بی پناهان رخ متاب

من چو ذره رحمت تو آفتاب

روشنی بخش همه ویرانه ها

رحم كن بر غربت پروانه ها

چون بیان تو، پیام قرآن است

ارمغان تو، به نام فرقان است

چن مرا مهر ده، دل آكنده ام

چو كنم خدمت خلق تا زنده امشعری از حسین مظاهری كلهرودی
شما می توانید سوالات و نظرات خود را در رابطه با مقاله بالا با مدیر سایت مطرح کنید. لطفا اطلاعات تماس را کامل کنید تا بتوان با شما تماس گرفت.
نام شما:  *
پست الکترونیک:
وب سایت یا وبلاگ:
متن:  *
 
  تبلیغات

جهت سفارش و اطلاعات لطفا با شماره 09363068358 تماس
بگیرید .
گروه کوکری در تلگرام cookeryir@
کانال cookery_ir@


 


گالری - نقشه سایت - معرفی سایت - ثبت نام در سایت - تماس با مدیر - پیشنهادات - پیوندها - تبلیغات در سایت - پذیرش سفارش
ورود اعضاء
RSS version 2 Standard Structure